2012. augusztus 18., szombat

398. Virágangyal / Blumenengel

Ma ismét horgolással próbálkoztam. Egyik ismerősömnél láttam egy virágangyalkát, azt próbáltam elkészíteni.
Heute habe ich wieder Häkelei versucht. Bei einer Bekannte habe ich einen Blumenengel gesehen, ich habe versucht, ein ähnliches zu machen.

 
Annyira virágangyalnak érezte magát, hogy az anyukám összes virágját végignézte :) 
Sie hat sich so eindeutig als Blumenengel gefühlt, das sie alle Blumen von meiner Mutter besucht hat :)
a rózsaszín és a fehér leandert


a piros muskátlik sorát
Fájt a szívünk, amikor el kellett jönnünk...
Wir sind mit Herzschmerzen weggekommen...

2012. augusztus 17., péntek

397. Be Merry

Úgy kezdődött, hogy játszottam Cathi blogszülinapi játékán, és nyertem!!!
A hét elején megkaptam a nyereményemet, egy nagyon aranyos Shepherd's Bush mintát, a Be Merry-t. Nagyon szépen köszönöm, Cathi!
Természetesen azonnal nekiálltam, és kihímeztem :)
Es ist so angefangen, daß ich am Bloggeburtstagsspiel von Cathi mitgespielt und gewonnen habe!!!
Am Anfang der Woche habe ich mein Gewinn bekommen, ein niedliches Muster vom Shepherd's Bush: Be Merry. Besten Dank, Cathi!
Natürlich habe ich sofort angefangen, und ich habe es gestick :)

a nyereményem és a hímzésem :)
Lefényképeztem díszítés előtt és után is, látható, milyen sokat jelentenek ezek az apró "smukkok" :)
Ich habe vor und nach Schmückung fotografiert. Es kann man sehen, wie viele diese kleine Schmuckteile zugeben :)

előtt és után

gombok, gyöngyök, flitter és angyalka
Úgy tervezem, hogy karácsonyi ajándéktasakot készítek belőle, mondjuk ennek a két anyagnak a felhasználásával. Mit szóltok hozzá?
Ich plane davon einen Weihnachtsgeschenk-Schachtel mit diesen zwei Materialien zu fertigen. Was sagt Ihr dazu?


Szép hosszú hétvégét kívánok mindenkinek!
Ich wünsche Euch schönes Wochenende!

2012. augusztus 12., vasárnap

396. Messze még... / Es ist bald...


... a karácsony. Vagy mégsem annyira?
A héten több dologgal is küzdöttem, pl. vacakol a gépem, csak nagyon nehezen tudok bejelentkezni. Bocsánatot kérek mindenkitől, hogy nem kommentelek, igyekszem pótolni...
Ezen kívül időm sem nagyon volt kézimunkázni :(
Tegnap azért loptam egy kis időt, és elkészítettem a régóta tervezett kis karácsonyfa díszemet. Nagyon tetszik :)
... Weihnachten. Oder...?
In dieser Wochwe habe ich mehrere problemen gehabt, z.B. mit meinem Computer. Es funktioniert nicht mer zuverlässig. Ich bitte um Entschuldigung, daß ich keine Kommentare geschrieben habe, ich versuche mich einzuholen...
Weiterhin hatte ich fast keine Zeit zur Hadarbeit :(
Aber gestern habe ich doch ein bißchen Zeit genommen, um eine kleine weihnachtsbaum-Schmuck - was ich schon lange plane - zu fertigen. Es gefällt mir sehr :)

Remélem, a jövő héten minden szempontból aktívabb lehetek :)
Ich hoffe, daß ich nächster Woche von allen Seiten aktiver sein kann :)

2012. augusztus 6., hétfő

395. Pillangó-cirkusz

Ma kaptam a barátnőmtől egy linket - köszönöm, Judit! - egy csodálatos film van mögötte. 20 perc - kattintsatok a linkre, és nézzétek meg!

2012. augusztus 4., szombat

394. Szeretnék... / Ich möchte...

... ebből egy doboztetőt készíteni! Olyan régóta vágyom rá, de még soha nem mertem belevágni... de ez a minta egy dobozra kívánkozik... :)
... davon einen Dosendeckel fertigen. So lange möchte ich probieren, aber der Mut fehlt noch... aber dieses Muster möchte Deckel werden... :)

A mintát ismét Olgánál találtam. Köszönöm szépen! Большое спасибо!
Das Muster habe ich wieder bei Olga gefunden. Besten Dank dafür!

Takácsvászonra dolgoztam, gyönyörű színeit Nina Eggplant fantázianevű fonalának köszönhetem.
Ich habe auf Weberleinen gearbeitet, die Wunderschöne Farben konnte ich mit dem Garn, Fantasiename Eggplant, von Nina erreichen.

Van esetleg bátorító tanácsotok, hogy érdemes belevágni egy doboztetőbe? Köszönöm előre is! :) 
Habt Ihr eventuell ermutigende Vorschläge, wie man am besten eine Deckel machen soll? Danke im voraus! :)

2012. augusztus 2., csütörtök

393. Feltöltődés

 
Régóta megígértem, hogy írok egy összefoglalót a június végi női csendesnapunkról... nos, most érkezett el az ideje :) - ezek tehát nem az én gondolataim, hanem Filemon Zsoltné Krisztina előadásának vázlatos összefoglalása.
A téma a szükségleteink betöltése, a feltöltődés volt. Az alapige pedig a Fil 4:19:
Az én Istenem pedig be fogja tölteni minden szükségeteket az ő gazdagsága szerint dicsőséggel a Jézus Krisztusban.
Mi nők, nagyon sok mindenre vágyunk: gyengédségre, sok beszélgetésre, őszinteségre és nyitottságra, biztonságra... Ha bármelyik területen csökken a "töltöttségi szintünk", minden területen zavar keletkezik - mert ott, legbelül nem leszünk rendben.
Sajnos tipikus az, hogy ha észrevesszük, hogy valami baj van, elodázzuk a megoldást - még ezt elvégzem, majd utána..., majd este, ha megnyugszom..., majd reggel, frissen, amikor felébredek..., majd holnap..., majd a hétvégén... - sokszor még azzal is áltatjuk magunkat, hogy "meg lehet ezt szokni így is!" Azonban a meg nem oldott probléma, a meglévő, csak eltakart hiányérzet mókuskerékbe kerget bennünket - ezért fontos, hogy amikor észrevesszük, hogy gond van, azonnal keressük a megoldást = keressük Teremtőnket!
Az elnyomott probléma kontrollálatlan viselkedéshez vezet. Megnyilvánulhat ez a megváltozott (kihívó, vagy éppen slampos) öltözködésben, beszédmódban, olyan filmeket nézünk, könyveket olvasunk, melyeket korábban nem, mértéktelenül, vagy egyáltalán nem eszünk...
Az el nem rendezett kapcsolatok (ember-ember ill. Isten-ember között) mérgezik életünket, leszívják az energiáinkat.
Nagyon fontos, hogy engedd, hogy Isten szeressen, tanítson, felszabadítson, gyógyítson, vezessen és megáldjon!
Isten megígérte pl., hogy
Felüdítem a fáradt lelket és megelégítek minden elcsüggedt lelket. Jer 31:25
Az igazak segítséget kapnak az ÚRtól, erőt a szükség idején. Zsolt 37:39
Sion fiai, vigadjatok és örüljetek, mert Istenetek, az Úr megadta nektek a szükséges esőt, záport hullat rátok ősszel és tavasszal, mint régen. Jóel 2:23
Minden nap lehet egy újrakezdés Istennel! Figyelj rá, és adj időt magadnak arra, hogy
- megértsd önmagadat
- ne félj meglátni az erősségeidet
- gyakorold magad abban, amire ajándékot kaptál, amiben jó vagy
- mindig légy tudatában annak, hogy az erő Istené, de ha kéred és engeded, nem fogja azt visszatartani tőled
- ápold a kapcsolatod Istennel!
Mit tehetünk a feltöltődésünkért?
1. Figyelj önmagadra - tested, lelked jelzéseire!
2. Ismerd meg és ismerd ki önmagadat!
3. Légy bátor belefogni abba, amiről már évek óta álmodozol!
4. Fektess időt és energiát abba a kapcsolatba, amelyik sokat jelent neked! Legyen igazi barátnőd!
5. Figyelj az étkezésedre! - hányszor, mennyit, mit eszel
6. Legalább egyszer tégy olyasmit (természetesen a tisztesség és jó erkölcs keretein belül), amit a szabályoktól és emberektől való félelem miatt még egyszer sem mertél megtenni!
7. Mindig jelezd, ha szükséged van egy beszélgetésre! Holnap már nem ugyanúgy fogsz érezni, a sebed viszont megmarad.
8. Légy céltudatos!
9. Légy biztos abban, hogy ki vagy, mi a feladatod, mik az elveid, védd a határaidat! (Bárányai vagyunk az Úr Jézusnak, nem a birkái...)
10. Légy szolgálatkész, pazarold a szereteted, de ha riaszt a szíved és a tested, vedd komolyan!
11. Aludj minden nap eleget!
12. Mérlegelj a döntéseid előtt, nem baj, ha nem minden azonnal készül el!
13. Ha ölelésre, simogatásra van szükséged, nyugodtan jelezd - persze jó helyen! :)
14. Bátran változtass magadon!
15. Hallgass zenét, olvass szépirodalmat!
16. Próbáld ki a kézügyességed! - az alkotás nagy öröm...
17. Hetente legalább egyszer sétálj "csak úgy..."!
18. Keresd meg a kedvenc teádat, és időnként jutalmazd magad vele!
19. Vegyél egy új kiegészítőt a ruhatáradhoz (ne új ruhatárat :))!
20. Már reggel találj valamit - lehetőleg a kávé előtt - , ami mosolyra fakaszt!
21. Minden reggel add az első perceidet Istennek! Már első nap fogod érezni, hogy miért volt ez szükséges...
22. Békülj meg önmagaddal, szeresd önmagadat!
23. Mondj áldást és ígéreteket minden nap, így ez fogja kitölteni a gondolataidat!
KÍVÁNOM, HOGY LÉGY EGÉSZSÉGES ÉS BOLDOG!

2012. augusztus 1., szerda

392. Humbug 2/6

Néhány napja Lee közzétette a második humbug-mintát, így bővült a készletem :)
Vor ein paar Tagen Lee hat das zweite Humbug-Muster veröffentlicht, so ist meine Kollektion größer gewesen :)

Aida 20ct, DMC4126, a képet látva észrevettem egy hibát is, de már késő... :(


szerencsére a kész darabon nem látszik... :)
 
Érdemes elolvasni a "cukorkák" történetét is! 
Es lohnt sich, die Geschichte von diesen "Bonbons" auch zu lesen!

 
Muchas gracias, Lee!


Várom a következő mintát... :)
Ich warte auf das nächste Muster... :)