2012. július 8., vasárnap

375. Karkötők / Armbänder

Péntek este mausimom's-nál nézelődtem, s ő mutatott két karkötőt, mindkettő megtetszett :) Útmutatása alapján eljutottam Tinához, akinél a horgolt karkötő mintáját megtaláltam - köszönet érte! Tegnap el is készítettem, ma reggel pedig el is ajándékoztam - de fogok készíteni magamnak is :) Az első ilyen lett:
Am Freitags-Abend habe ich bei mausimom's vorbeigeschaut, sie hat zwei Armbänder gezeigt, beide haben mir gefallen :) Sie hat den Weg zur Tina angegeben, und in ihrem Blog habe ich die Anleitung zum gehäkelten Armband gefunden - Danke dafür! So konnte ich gestern einen solchen Armband fertigen, was ich heute morgen schon verschenkt habe - aber ich werde einen für mich selbst auch machen :) Der erste sieht so aus:

lila színátmenetes fonalból készült, a kép nem adja vissza a színét
kis gyöngygombot tettem rá
ez sem az igazi színe, nem ilyen sötét
Mivel a másik karkötő is tetszett, próbálkoztam, hogy lehetne olyat, vagy hasonlót készíteni. Végül spárgából és gyöngyökből készítettem egyet, nekem tetszik :)
Weil mir der andere Armband auch gefallen hat, habe ich versucht, solchen oder ähnlichen Armband zu machen. Ich habe es vom Pakettschnur mit Perlen gemacht, mir gefällt es :)





Érdekelne valakit egy tutó az elkészítésről?
Wäre es Euch interessant, darüber ein Tutorial zu sehen?

2012. július 7., szombat

374. Sea breeze II.

Azóta vágyom rá, hogy én is készítsek valami hasonló dolgot, mióta láttam, hogy Leki-Rita hogyan készítette el a Manka féle Mini SAL-t. Így hát ilyen formában dolgoztam fel a Sea breeze mintát :)
Seit wann ich gesehen habe, wie Leki-Rita das Mini SAL vom Manka gefertigt hat, möchte ich so einen Ding fertigen. Deswegen habe ich in diesem Form das Muster Sea breeze verarbeitet :)



 

Kívánok Nektek néhány hűsítő cseppet is ebben a kánikulában... 
Ich wünsche Euch einige erfrischende Tropfen - bei uns ist sehr heiß...

2012. július 6., péntek

373. Laminin

Ezt meg kell néznetek!
Angolul van, magyar felirattal. 9 perc. Megéri...!
Es sollt ihr sehen!
Es ist english, mit ungarischem Überschrift. 9 Minute. Es lohnt sich...!

2012. július 5., csütörtök

372. Sea breeze I.



DMC4030
A mintát Olgánál találtam. Köszönöm!
folyt.köv... :)
Das Muster habe ich bei Olga gefunden. Danke sehr!
Es wirg fortgesetzt... :)

2012. július 1., vasárnap

371. A kimondott szó / Das gesprochene Wort

Ajándékba készült ez a képecske, egy nagyon kedves hölgy részére, aki tegnap gyülekezetünk vendége volt. A mintát Manka készítette, köszönöm szépen, hogy kihímezhettem! :)
Ich habe dieses Bild als Geschenk - für einer lieben Frau, wer gestern in unserem Gemeinde als Gast war - gemacht. Das Muster ist von Manka, danke, daß ich es sticken dürfte! :)

Das Bildüberschrift: Segne unsere Heimat!
 
A hímzést patchwork-technikával kereteztem (persze segítséggel! :)), majd "kipárnázva" falapra ragasztottam. A sarkokon virág alakú fagombokkal is megerősítettem.
Das Stickerei habe ich (natürlich mit Hilfe! :)) mit patchwork-Technik eingerahmt, und dann mit Vlies auf einem Holzplatte geklebt. An den Ecken habe ich mit Holzknopfen verstärkt.


Érdekes, hogy az utóbbi egy hétben többször is (igehirdetésben, esti áhítatban, a tegnapi előadásban) találkoztam azzal, hogy "a kimondott szónak ereje van". Persze nem szómágiára gondolok, s akiktől hallottam, ők sem arra gondoltak. Az áldás Istentől jön, de ha mi Őhozzá tartozunk, akkor ezt az áldást tovább adhatjuk. Gyermekeinknek, amikor reggel elindítjuk őket az iskolába. Párunknak, amikor pl. tudjuk, hogy aznap nehéz feladat áll előtte. Kérhetjük mindenkire Isten áldását. Ez a kis kép is ezzel a gondolattal készült.
Isten már az Ószövetségben megtanította rá az Ő embereit - Áront és a papokat -, hogy ezt mondják az Ő népének (4Móz 6:24-26):
"Áldjon meg téged az Úr és őrizzen meg téged.
Ragyogtassa rád orcáját az Úr és könyörüljön rajtad.
Fordítsa feléd orcáját az Úr és adjon neked békességet."
Ezt kívánom most neked is, aki olvasod: tapasztald meg Isten állandó jelenlétét, szeretetét és kegyelmét az életedben! Légy áldott!
Es ist interessant, daß in der letzten Woche habe ich mehrmals (in einem Predigen, in Abendsandacht, in der gestrigen Vorstellung) über "Kraft des Wortes" gehört. Ich denke natürlich nich auf die Wortmagie, und von denen ich es gehört habe, sie haben auch nicht so gemeint. Der Segen kommt vom Gott, aber wenn wir zu Ihm gehören, dann können wir Seinen Segen weitergeben. Weitergeben an unseren Kinder, wann sie morgen in die Schule gehen. An unserem/r Gatte/in, wenn wir wissen, daß er/sie vor einem schweren Aufgabe steht. Wir können an jedermann der Segen des Gottes beten. Dieses kleine Bild habe ich mit diesen Gedanken gemacht.
Unser Gott hat schon im Alten testament Seine Leute - Aron und die Priester - gelehrt, daß sie Seinem Volk es sagen sollen (4Mose 6:24-26):
"Der HERR segne dich und behüte dich;
der HERR lasse sein Angesicht leuchten über dir und sei dir gnädig;
der HERR hebe sein Angesicht über dich und gebe dir Frieden."
Ich wünsche es jetzt dir, wer es jetzt liest: erlebet das ständige Präsenz, die Liebe und Gnade des Gottes in deinem Leben! Sei gesegnet!

2012. június 30., szombat

370. Tulipánt öröksége SAL - kész / Erbstück von Tulipánt SAL - fertig!

Kedvenc web-boltomban sikerült venni megfelelő flexihoop-ot, így tegnap este véglegesre elkészítettem Tulipánt bájos kis mintáját. Nagyon örülök neki, pont így képzeltem el! :) Még egyszer köszönöm a lehetőséget!
In meinem lieblings-web-Shop konnte ich entsprechendes flexi hoop kaufen, so konnte ich gestern Abend das reizende Muster von Tulipánt fertiggestellt. Ich freue mich sehr darüber, ich habe es genau so vorgestellt! :) Ich danke die Möglichkeit nochmals!



Örülök, hogy benéztél hozzám, legyen szép hétvégéd! :)
Danke fürs Vorbeikommen, schönes Wochenende!

2012. június 24., vasárnap

369. Ajánló - program, étel, ital, tisztítószer :)

Jövő szombaton női csendesnap, vagyis délután lesz nálunk, Aszódon. Nem tudom, ki milyen messze lakik, aki teheti, aki kedvet érez, örömmel várjuk! Itt a meghívó:


Az enyém nem gasztro-blog, de ezt a sült túrógombócot, amit Aliz kínál nekünk, szeretném a figyelmetekbe ajánlani! Fantasztikusan finom, könnyen és gyorsan elkészíthető, tuti siker! Próbáljátok ki ti is!
az enyém ilyen lett :)
Narancsod répalét ittunk hozzá (egy kis kajszibarackkal megbolondítva :)), amit az MrsSame blogján olvasott recept alapján készítettem.



Nemrég olvastam Borsmenta öko-blogjában A kávézacc dicsérete című bejegyzését. Mivel régóta küzdök a fürdőszobai lefolyóval, egy hét kávézacc-gyűjtögetés után kipróbáltam... és láss csodát: működik! Azóta leszalad a lefolyóban a víz, és a fürdőszoba közepén lévő összefolyóból is eltűnt a szappanos-nyálkás trutymó! Úgyhogy ezt is csak ajánlani tudom! :)

Köszönöm minden kedves blogtársnőmnek az ötleteket!!! :)

További szép hétvégét kívánok mindenkinek!