2012. június 13., szerda

363. Könyvjelző / Lesezeichen

Az utóbbi napokban frissen szerzett hardanger-tudásomat próbáltam erősíteni. Ehhez egy kezdőknek ajánlott könyvjelző-mintát választottam. Nem mondom, hogy nem "szenvedtem" vele időnként, azt sem állítom, hogy tökéletes, de elkészült! Nagyon örülök neki! :)
In den letzten Tagne habe ich versucht, meine neue Hardanger-Kentnisse zu verstärken. Dazu habe ich ein zu den Beginner angebotene Lesezeichen-Muster gewählt. Ich kann sagen, weder es ganz einfach gegangen ist, noch es volkommen ist, aber es ist fertig! Ich freue mich sehr darüber! :)

fonal: Mouliné 2406

Stickgarn: Mouliné 2406
Legjobban akkor féltem, amikor körbenyírtam... :)
A minta innen van.
Ich habe größte Angst gehabt, wann ich es ausgeschnitten habe... :)
Das Muster habe ich hier gefunden.

2012. június 12., kedd

362. Horgoltam / Ich habe gehäkelt

Úgy kezdődött, hogy a háztartási boltban vettem néhány guriga színes szőlőkötöző zsinórt...
Es ist so angefangen, daß ich im Landwirtschaftsgeschäft ein paar Spule von Weintrauben-Binderschnur gekauft habe...


Utána próbálkoztam kerek...
Nachdem habe ich versucht, runde...

 

... és kevésbé kerek formákkal... 
... und nicht sooo runde Formen zu häkeln ...


 

... és lett három vidám színű edényalátétem!
... und ich habe jetzt 3 lustig-farbige Geschirrunterlagen!


Még maradt egy csomó zsinórom... lehet, nekiállok, és majd nyitok egy shop-ot :-D
Es ist noch viel Schnur übrig geblieben. Kann sein, daß ich anfange, und dann eröffne ich ein Shop :-D

2012. június 11., hétfő

361. Gyorsan... / Schnell...

... elkészítettem, hogy ne furdalja az oldalatokat, mi lesz belőle :)
... habe ich es fertiggestellt, um ihr die Neugir nicht wurmt :)

Vidám képeslap lett belőle egy kedves hölgy számára, mert
- megérdemli
-szeretem látni, ha mosolyog :)
Es ist eine lustige Grußkarte geworden für eine liebe Frau, weil
- sie es verdient hat
- ich mag, wenn sie lächelt :)


Nagyon könnyű volt dolgozni vele, nem bomlik a széle, így egyszerűen hozzávarrtam a papírhoz :)
Es war sehr einfach, damit zu arbeiten, weil der Stramin sich nicht aufstrennt, ich habe einfach zum Karton genäht :)

Szép hetet kívánok mindenkinek!
Ich wünsche euch schöne Woche!

2012. június 10., vasárnap

360. Zählstickerei, avagy "kiszámolós hímzés"

Szerintem a hardanger rokona :)
Meiner Meinung nach ist es Verwandte von Hardanger :)

Az utóbbi 10 napban sem a számítógéppel, sem a tűvel nem kerültem hosszabban közeli kapcsolatba - de azért szép napok vannak mögöttem :) Ma azonban megpróbálkoztam egy új technikával. A húgomtól kaptam még karácsonyra néhány nagyon klassz német nyelvű kézimunka újságot, abban találtam ezt a hímzést, részletes útmutatással, mintákkal. Ez az első próbálkozásom, de lesz még, érzem... :)))
In den letzten 10 Tagen habe ich keine enge Verbindung weder mit Computer noch mit Nadel gehabt - aber sind doch schöne Tage hinter mir :) Aber heute habe ich einen neuen Technik probiert. Von meiner Schwester habe ich noch für Weihnachten ein paar super Handarbeit-Zeitungen bekommen, in einem habe ich diese Stickerei mit detailierte Beschreibung und Muster gefunden. Es ist mein erstes Versuch, aber ich habe das Gefühl, das noch weitere gemacht werden... :)))

Tűgobelin alapra, gyöngyfonállal készült
Material: Dreherstramin, mit Gewebefäden gestickt

359. Levél

Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem mehet az Atyához, csakis én általam.
János 14:6

Ich bin der Weg und die Wahrheit und das Leben; niemand kommt zum Vater denn durch mich.
Johannes 14:6


Kedvesem!
Én vagyok a világ világossága. Világosságot és életet adok. Ha elfogadod, benned élek, és veled együtt szeretnék dolgozni ezen a földön... kérlek, ne akadályozz meg ebben!
Ma beszélgetni szeretnék veled, s elmondani, hogy az élet, amit neked ajándékoztam, teljes lenne, ha nem állnál ellen akaratomnak. Ha csendben meghallgatsz, észre fogod venni, arra törekszem, hogy teljes szabadságot, örömöt és békességet adhassak neked. De az első, hogy megértsd, az életet én adtam neked, s azért vagyok veled, hogy közösen éljük át problémáidat. Nem vagy egyedül... Akarom, hogy tudd, én veled vagyok! Szeretlek és megőrizlek, bíznod kell bennem... Szeretlek és figyelemmel kísérem életedet, terveidet, s a számodra legjobb úton próbállak vezetni. Pihenj meg bennem, kedvesem, s vess ki minden félelmet a szívedből... Ha megérzed jelenlétemet, semmi sem tud majd megzavarni, rád ijeszteni. Fogadj el, mert már régóta kereslek. Engedd, hogy része legyek életednek, hisz barátod vagyok... testvéred... társad... Ha nem utasítasz el... ha megbízol bennem... ha ráébredsz, ki is vagyok neked valójában...
Kezdjünk egy új utat... egy új közösséget, melyben újfajta, sokkal bensőségesebb módon beszélünk egymással. Mától kezdve éljünk új szeretetben. Szeretetkapcsolatban, mely egész az örökkévalóságig tart. Én hűséges vagyok ígéreteimhez, csak a te válaszodra várok. Veled lesz majd erőm, társad és bizalmasod leszek. A mindennapok problémáit is másképp élheted majd át, áldássá válnak számodra, növekedni fogsz általuk. Újra mondom, ne feledd: én vagyok a te Istened, semmi sem történik veled tudtomon kívül. Minden helyzetben ott vagyok veled, minden percben, minden dimenzióban.
Fogadd el ma az életedet úgy, ahogy van. Oszd meg velem életed minden területét! Meghívlak, hogy együtt harcoljunk azért, hogy a problémás területeken is helyre állhasson az életed.
Engedd, hogy szíved megérezze jelenlétem, s válaszolhasson szeretetemre és hívásomra... Szeretnélek megtanítani szeretni... Hidd el, meg tudom tenni, ha szeretsz és megbízol bennem. Megígérem, hogy egy teljes élettel ajándékozlak meg.
Szeretve várlak... Jézus

2012. június 4., hétfő

358. Reménység Fesztivál - sajnos vége :(

Csak három adat összefoglalásul (a lényeget ugyanis nem lehet leírni, átélni kellett :))
- a három nap alatt összesen 36.165 látogatója volt a Fesztiválnak
- a három estén összesen 2.726 ember jelezte, hogy Isten gyermekeinek táborához szeretne tartozni
- a Billy Graham Társaság tapasztalata szerint a megtérőknek csak 2 - 2,5%-a gyökerezik meg a hitben.

Gyülekezetekre, testvérekre van szükség, akik komolyan veszik, végzik az utógondozást, a tanítványozást. Mert a misszióparancs nem csak az evangélium elmondásáról és a döntésre hívásról szól. Ezeknek az embereknek befogadó gyülekezetekre van szükségük, ahol tanítást, bátorítást kapnak, hogy megerősödjön a hitük. A magyarországi keresztények feladata most kezdődik!

Jézus hozzájuk lépett, és így szólt: "Nekem adatott minden hatalom mennyen és földön. Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében, tanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek; és íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig."
Máté 28:18-20

2012. június 2., szombat

357. Reménység Fesztivál - péntek este

Ma a Sportarénában és a Syma csarnokban több, mint 12 ezer ember vett részt az alkalmon, és csaknem 800-an jöttek előre a megtérők / megújulni vágyók imájára.
Dicsőség az ÚRnak!!!

Mivel tehát megigazultunk hit által, békességünk van Istennel a mi Urunk Jézus Krisztus által. Őáltala kaptuk hitben a szabad utat ahhoz a kegyelemhez, amelyben vagyunk, és dicsekszünk azzal a reménységgel is, hogy részesülünk az Isten dicsőségében. De nem csak ezzel dicsekszünk, hanem a megpróbáltatásokkal is, mivel tudjuk, hogy a megpróbáltatás munkálja ki az állhatatosságot, az állhatatosság a kipróbáltságot, a kipróbáltság a reménységet; a reménység pedig nem szégyenít meg, mert szívünkbe áradt az Isten szeretete a nekünk adatott Szentlélek által.
Róma 5: 1-5